Home / Uncategorized / اصول غرفه سازی

اصول غرفه سازی

اصول غرفه سازی

در طراحی غرفه نمایشگاهی، باید برای ریزترین نکات و نیازهای غرفه داران راه حل های مناسب در نظر گرفت؛که هم از نظر کاربردی بودن جلب رضایت نماید و هم از نظر بصری جذاب و به روز باشد.

ایده طراحان کندو با درک نیاز غرفه داران وبا خلاقیت در طراحی خاص،سعی در ساخت غرفه هایی دارد که بتواند رضایت کامل مشتریان را در سطح بالا جلب نماید.این مهم را با انجام موارد زیادی قابل تحقق میباشد؛که به صورت اختصار به شرح زیر عنوان می گردد.

برای معرفی شرکت چه نوع تصویری باید ارایه نمایید؟

غرفه شما معرف شخصیت و ارزش شرکت تان میباشد زیرا ارتباط عاطفی با مشتریان ایجاد می نماید. شکل، اقلام نمایشی، رفتار ظاهری، رنگ ها، تصاویر و… در رساندن پیام شرکت موثر است.

هر چه بتوان در این بخش تامل کرد و کاری متفاوت ارایه نمود برای رسیدن به اهداف موفق تر خواهیم بود.

شرکتی که خواهان ارایه جلوه ای از فناوری برتر و نوآوراست بسیار متفاوت تر از شرکتی عمل میکند که خواهان تصویری تخصصی و تثبیت شده اند.

یرای تحقق اهداف غرفه سازی چه کاری میخواهید انجام دهید؟

اهداف شرکت برای حضور در نمایشگاه واقعا میتواند تعیین کننده شکل حقیقی غرفه باشد.اگر تمایل دارید بازدیدکننده یا مشتری به نسبت بیشتری داشته باشید،به فضایی مناسب و مجذوب کننده نیاز دارید که ورود بازدید کنندگان را براحتی میسر سازد و کارکنان غرفه نیز بسهولت بتوانند به ارایه خدمت در آن بپردازند.اما اگر بدنبال آن هستید که با تعدادی از افرادی کلیدی و یا مشتری خاص ارتباط برقرار کنید، آنگاه به غرفه ای نیاز دارید که فضای گفتگو و مذاکره مناسبی داشته باشد و بتوانید حداکثر بهره برداری را از زمان برای عقد قراردادها داشته باشید.

اهداف و خواسته متفاوت، مستلزم طراحی کاملا متفاوت است.غرفه دارانی که تمایل دارند تصویری مناسب از شرکت خود ارایه دهند و کسب وجهه نمایند به تصاویر گرافیکی بزرگتر و المانهای معماری متفاوتری نیاز دارند تا بتوانند بر بازدید کننده و غرفه سازی نمایشگاه تاثیری بیشتر ایجاد کنند.

مدیریت و طراحی غرفه

اگر باور داشته باشیم که غرفه هر شرکت در نمایشگاه ها،به منزله کارت شناسایی و معرف شخصیت آن شرکت تلقی می شود؛ به اهمیت غرفه واتف شده ایم.درواقعه،غرفه برآیند همه نیروها و هزینه هایی است که صرف حضوردر نمایشگاه کرده ایم تا به موفقیت دست یابیم.امروزه طراحی و ساخت یک غرفه در نمایشگاهها اهمیت بسیار زیادی برای شرکت ها دارد.زیرا شرکت ها با توجه به تخصصی شدن نمایشگاهها و زیادی برای شرکت ها دارد.

زیرا شرکت ها با توجه به تخصصی شدن نمایشگاهها و اصول مدیریت بازاریابی تمایل دارند با یک برنامه ریزی بسیار دقیق حضور پر رنگتری را در یک نمایشگاه از خود به نمایش بگذارند و ارتباط مناسب تر و اثرگذارتری با بازدید کنندگان برقرار نمایند تا بتوانند سهم مناسب از بازار را بدست بیاورند.در نتیجه بدنبال تدبیری برای جذب بیشتر بازدید کنندگان از غرفه خود هستند.

اصول موفقیت به عوامل متعددی از قبیل مکان برگزاری نمایشگاه، خلاقیت،شرایط زمانی،داشتن تیم کارآمد و مناسب،نوآوری در ارتباط با شناخت محیط و اهداف شرکت و… بستگی دارد که همه این موارد را نمیتوان در این نوشتار بطور کامل بیان نمود بلکه سعی شده است بصورت کاربردی به معرفی و تشریع مواردی (تجربیات و موضوعات علمی بیان شده است توسط طراحان و کارشناسان صنعت نمایشگاهی) که در رسیدن به غرفه قابل قبول برای تحقق اهداف حضور در نمایشگاه موثر است بپردازد.

طراحی غرفه

طراحی غرفه خلاقیت و هنر بهتر زیستن در فضا و زمان محدود،میتواند اولین ایده جهت طراحی غرفه نمایشگاهیجایی است که در آن نمایش نوآوری، خلاقیت تکنولوژی و فناوری جدید و تجارت و رقابت برای نمایش یا فروش نقش عمده ای بازی می کند.

چرا طراحی غرفه در فرآیند برگزاری نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟باید عنوان نمود اگر غرفه ای بدرستی و کامل طراحی شده باشد در ازدحام و شلوغی دوران نمایشگاه می تواند پیام غرفه دار و یا شرکت را با تاثیرگذاری قوی به مخاطب مورد نظر برساند و با توجه به زمان محدود بازدید کننده از غرفه (5الی 20دقیقه) بتواند تاثیرگذاری ماندگار در یک موقعیت رقابتی بوجود بیاورد کاغذ دیواری و کابینت در طراحی غرفه نمایشگاه.

About avinfam co

Check Also

غرفه های مدولار چیست؟

غرفه های مدولار چیست؟ در اغلب نمایشگاههایی كه در سراسر جهان برگزار می شود با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.